Můj dotazník (jsou to spíše otázky na předešlou doménu blogu)

Bloguji už tři roky?

10. července 2016 v 20:32 | ♥ Lenča ♥ |  Ohledně blogu
Ahoj, vítám tě, náhodný návštěvníku mého blogu. Toto je první článek, který zde (zatím) můžeš nalézt. Je to trochu jiný úvod, než ty tradiční, ale to snad nikomu nevadí Usmívající se


Tento článek je posledním na mém starém blogu a prvním na novém, tedy zde.
Původně jsem chtěla s blogováním skončit až nastoupím do deváte třídy, ale jak tu teď sedím a píši tenhle článek, říkám si: Proč? Vždyť je tolik blogerů, kteří i přes maturitu nebo přijímačky jsou aktivní, i když méně. Pokud budu mít nápady a bude mě to bavit, budu psát. Kašlu na kecy těch, kteří říkají ,,Udělat si blog? To ještě jde?" ,,Ty bloguješ? V dnešní době už nebloguje nikdo," a tak dále. Přeci jen, bloguji už tři roky, a stále mě to baví, i když jsem změnila téma.

Rozhodla jsem se, že vám trochu poodhalím, jak to všechno začalo s mým blogováním.
(udělejte si pohodlí, bude to na delší čtení)

Začalo to v roce 2013, bylo mi jedenáct let. Byla jsem fanynka seriálu WinX Club a seriálu H2O. Pořád jsem na internetu hledala návody, jak se stát vílou nebo mořskou pannou (pozn. vyrostla jsem z toho asi rok po té, co jsem začala blogovat, ale to teď není podstatné). Někdy v červenci (nepamatuji si den) jsem narazila na blog, které měly dvě adminky Elizabeth a Laivinë, které psaly, že jsou víly, a na blogu měly hodně návodů, které nikdo nezkopíroval (jen já trochu, ale k tomu se dostaneme). Byla jsem celá nadšená. Super design, super adminky, super návody. Ale protože bych to nebyla já, nic jsem nezkusila (vždy, když jsem našla nějaký návod, co se mi zamlouval, nezkusila jsem ho). Ale četla jsem blog a dychtivě čekala na nové články. Pak (už nevím, kdy to bylo) mě jednoho krásného dne napadla myšlenka: ,,taky si založím blog". A hned jsem věděla, co budu psát: víly a mořské panny. Konkrétně, domluvila jsem se s kamarádkou, jestli nebudeme blogovat spolu, ale nakonec jsem články psala jen já i pod její přezdívkou. Ale jí to nevadilo. No a ta jsem si na blog.cz založila můj historicky první blog (Pak jsem asi jako všichni ostatní začínající blogeři měla miliardu blogů...)

Říkala jsem si Marina Fialková (dle knihy Rafaelova škola) a kamarádka byla Adrina. Začala jsem psát, že jsem víla a moř. panna, kdy a jak jsem se proměnila a psala i návody (mám je dodnes na flešce...), které jsem zčásti (většinou text básničky) zkopírovala z blogu Elizabeth. Ale nechtěla jsem to přiznat. V přibližně stejné době vznikl blog, kam jsem psala mé první příběhy (tj. o Lily, o Mandy, Wolfblod, atd.), který jsem měla s jinou kámoškou (Verčou). Ale zpět k hlavnímu blogu.

Tomu se dařilo dobře. Kamarádila (a kamarádím se s nimi doteď :) ) jsem se s Laurou a Eliz. Pak ale jeden čas, myslím, že v září, jsem na blog přiznala, že nejsem princezna víl a moř. panen (chápejte, bylo - a je stále - populární u malých holek, které tvrdí, že jsou víly, mp a jsou princezny) a později mi nějaká holka napsala, ať si nevymýšlím, že víla nejsem. Já jí tvrdila, že jí jsem (jako to holky tvdívají i dnes), ale nakonec jsem se přiznala. Vše jsem smazala (škoda, ráda bych si to přečetla...), návody si uložila na flešku, a založila si další blog s názvem Obyčejná holka. Ten jsem někdy v říjnu smazala a opět se vrátila na hl. blog. A začala jsem opět psát, že jsem víla, tentokrát mystická. Psala jsem vlastně nynější Sářin vílí život s tím rozdílem, že já byla hl. hrdinka a jmenovala jsem se Marina.
Popularita mi stoupala, seznamovala jsem se s dalšími blogery a blogerkami (např. Laura, Mellysa, dada, kane, bloom, Vea a další...).

Jak to tak bývá, každého spisovatele jednou postihne spisovatelský blok. U mě tomu tak bylo někdy v březnu 2014 a "svůj" mystický život jsem přestala psát. Na blog jsem se vrátila až vloni s tím, že "svůj život" budu psát na wattpad pod jiným jménem (teď mi došlo, že jsem to neudělala... heh :D ). Když jsem přestala s myst životem, začala jsem plně psát na doméně vilimystickystrom.infoblog.cz, která vznikla v roce 2013, když jsme s Verčou nemohly přijít na to, jaké heslo jsme měly na náš blog. Verča s tím blogováním pak sekla a já do ledna 2015 psala sama. Pak jsem na chvíli přestala, smazala články a jen projížděla blogy na infoblogu. Seznámila jsem se s Kathy, Jane, Kalanche, Alisonem, Minus, Arne Rose, Turme, Loriou, lolou, Lejnhad, Jakubem (není to bloger) a s dalšími skvělými lidmi. Nakonec mě Kathy a další v jednom chatu přemluvili, ať si založím blog, a já tedy začla nanovo 18. 2. 2015. Letos blog oslavil první rok mé aktivity a v prosinci to bude tři roky, kdy existuje doména. A protože já začala na hl. blog psát v roce 2013 někdy v červenci, je tento měsíc ve třetím roce mého blogování.

(proto je nadpis článku ,,Bloguji už tři roky?")

Tady máte pro zajímavost odkazy na mé blogy, které jsem měla a našla je, a na blog lidí, se kterýma jsem se seznámila.

Hlavní blog: http://marina11.blog.cz/
Blog, který jsem měla s Verčou O. : http://mystickyvilistrom.blog.cz/
Blog, který jsme měli s Verčou V (s ní jsem pak měla i http://vilimystickystrom.infoblog.cz/ na němž jsem pak začala psát já sama): http://vilimystickystrom.blog.cz/
Moje škola pro víly a mořské panny: http://viliamorskepanny.blog.cz/
Blog Elizabeth (už dávno je tam něco jiného, než co tam bylo, když jsem začala blogovat): http://elizabeth127.blog.cz/
Blog dady: http://lentakvselico011.blog.cz/
Blog Mellysy: http://mellysa13.blog.cz/ nebo http://mellysa7.blog.cz/
Blog, na který jsem psala "svůj život" (ten jsem ale někdy vloni předala jedné holce Ellise) http://marina.infoblog.cz/
To je tak vše, na co si pamatuji, pokud na něco narazím, připíši to. Na ty blogy jsem psala pod jménem Marina nebo pod jménem Lenča.

Tak co? Znáte mě někdo už z dřívějška, nebo jsem pro vás "ta nová blogerka?"

♥ Lenča ♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama