Můj dotazník (jsou to spíše otázky na předešlou doménu blogu)

Fakty, kterým stále věříme #1

14. prosince 2016 v 18:43 | ♥ Lenča ♥ |  Fakty
Do této rubriky budu přidávat různé fakty, kterým lidé stále věří. Bude jich většinou 5 v jednom článku. Zdroje jsou od většinou YouTuberů Farky a Pixelorez - TOP 5 nebo nalezené různě na internetu, ale píši je vlasntími slovy

1. Hlava v písku
Říká se, že když se pštros něčeho vyleká nebo se cítí ohrožen, strčí hlavu do písku. To je ale hloupost, protože pštros u sebe nemá stále písek, a také by byl snadnou kořistí. Co tedy dělá, když se vyleká? Jednoduše řečeno, když je nepřítel silný, pštros zdrhne. Pokud je nepřítel slabý, měl by spíš zdrhat nepřítel, protože pštros vám může hodně namlátit.


2. Čtení po tmě
Určitě jste si někdy četli potmě jen při světle baterky. Rodiče vám řeknou, že si tím akorát kazíte oči. Pravda ale je, že naše oči toho docela dost vydrží, a čtení potmě jim neškodí. Jediným problémem je, že se oči rychleji unaví a budou vás pálit, ale rozhodně neoslepnete.


3. Napoleon byl malý
Pokud vám učitel nebo učitelka dějepisu řekli, že Napoleon byl malý, není to pravda. Napoleon Bonaparte totiž měřil něco kolem 170 cm, což na tu dobu byl průměr. Takže říct, že Napoleon byl malý, může říct jedině basketbalista, nebo někdo hodně vysoký (např. můj spolužák Smějící se).

4. Vikingské helmy
Při slově Viking si dost lidí představí velkého muže s vousy a rohy na helmě (popravdě i já..). To ale není správně. Vikingové totiž na helmách nikdy rohy neměli. Sice byly nalezeny helmy s rohy, ovšem nevypadaly jako rohy, které známe dnes, a helmy nepatřily Vigingům. Tato lež vznikla původně pro jednu operu, která začala takové helmy používat

5. Netopýři jsou slepí
Pokud si myslíte, že netopýři se orientují pouze s pomocí echolokace, tak se mýlíte. Někteří netopýři vidí až třikrát tak dobře jako průměrný člověk. Jediným jejich problémem je barvoslepost, ale to neznamená, že jsou slepí. Netopýři používají echolokaci a oči zároveň.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama