Můj dotazník (jsou to spíše otázky na předešlou doménu blogu)

Fakty, kterým stále věříme #3

23. prosince 2016 v 17:00 | ♥ Lenča ♥ |  Fakty
Mám tu pro vás dalších 5 faktů.

1. Býky přitahuje červená barva
Není to pravda. Dobytek je barvoslepý, takže červenou ani nevidí jako světlou barvu. Bořiči mýtů se tím zabývali a zjistili, že býci reagují stejně na červenou vlajku, modrou vlajku i bílou vlajku.

2. Různé části jazyka rozpoznávají různé chutě
Z části to platí, ale rozhodně ne tak, jak tomu lidé obvykle rozumí. Zaprvé se nám ta poučka snaží tvrdit, že lidský jazyk rozpoznává jenom čtyři základní chutě - sladkou, kyselou, slanou a hořkou. Tvrdí se, že receptory pro tyto chutě jsou v různých částech jazyka, ale ve skutečnosti jazyk obsahuje 10 tisíc chuťových bodů a jsou různě rozprostřeny po povrchu jazyka.

3. Ptačí maminky opustí svá mláďata, jestliže se jich dotkne člověk

Je to nesmysl, která nám říkali rodiče proto, abychom se nedotýkali ptačích mláďat. Ptáci nemají moc vyvinuté čichové smysly, takže by si určitě nevšimli lidského pachu na mláděti. Pravděpodobnost, že matka zavrhne mládě, které například někdo sebere ze země a vrátí do hnízda, je prakticky nulová.


4. Kolumbus objevil Ameriku
Učí se to na základních školách, ale není to pravda. Je pravda, že byl jeden z prvních Evropanů, kteří zmapovali části Ameriky, ale zajímavé je, že nikdy nevstoupil na severoamerický kontinent. Ameriku objevilo nejprve původní obyvatelstvo, potom Vikingové v 11. století.


5. Blesk nikdy neudeří do stejného místa dvakrát
Může a navíc se tak děje poměrně často. Není žádný důvod, aby nemohl blesk udeřit do stejného místa dvakrát. Při bouřce hledají blesky vodič a různé kovové sloupy na vrcholcích vysokých budov jsou skvělí kandidáti. Takže se tak děje dost pravidelně například u Empire State Building v New Yorku nebo u Eiffelovy věže v Paříži.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama